Birželio 12-21 d. mokykloje veikė dieninė bendro profilio vaikų poilsio stovykla „Šviesiukų vasara 2024“, kuri jau tampa mūsų mokyklos tradicija.

Organizuodami vaikų vasaros stovyklą siekiame, kad vaikai kuo daugiau būtų gryname ore, keliaudami pažintų gimtąjį kraštą, suvoktų pasaulį visais savo pojūčiais, turiningai ir linksmai praleistų laiką.

Stovykloje buvo kupina įvairių renginių. Dalinamės savo patirtomis akimirkomis iš skirtingų veiklų. O įspūdžių buvo tikrai daug!

Birželio 12 d. į stovyklą sugūžėjo didelis būrys 1-2 klasių vaikų. Mokiniai buvo paskirstyti į dvi grupes.  

Vyko daug sportinių varžybų. Vaikai išbandė disciplinos, ištvermės ir jėgos pareikalavusią karatė sporto šaką, dalyvavo sportiniuose užsiėmimuose‚ Sportuok sveikai“, protus ir pirštus miklino Bricks4kidz edukaciniame užsiėmime su LEGO kaladėlėmis bei robotikos pratybose.

Ugdydami socialines emocines kompetencijas stovyklautojai dalyvavo edukacijose „Jausti legalu“ ir „Tapatuko pasakos“.

Abejingų nepaliko ekskursija į Alpakų ūkį. Smagu buvo aplankyti ir išgirsti kodėl ir kam auginamos alpakos, paglostyti ir pamaityti šį gyvūną, gauti bučinį su juo. Išvykoje į Bitininkystės muziejų Ignalinos rajone stovyklautojų  laukė įdomiosios mokomosios  - pažintinės edukacijos „Atvėrus avilio duris“ ir Meduolių kepimo.  Pamatėme atvirą avilį, bitučių darbą, ragavome šviežio medučio. Vieną dieną vykome į Kernavę, kur mūsų laukė įdomiosios edukacijos muziejuje  bei susitikimas su skulptoriumi H. Orakausku. Užkandę gardžių kibinų, pasivaišinę čiobrelių arbata  mokiniai grįžo labai pavargę, bet kupini įspūdžių!

Stovykloje svečiavosi Vilniaus miesto „Vilnius sveikiau“ atstovės, kurios stovyklautojams pravedė vasaros stalo žaidimą „Vasarą sveikiau“.

Menines kompetencijas vaikai ugdė lipdydami keramikos darbelį ir pagamindami raktų pakabuką, o eksperimentinės veiklos metu bandė išsiaiškinti, ar vanduo gali tapti klijais, bei kokių ypatingų galių turi cukraus gabalėlis, druska ir medus.

Įsibėgėjus stovyklai sportavome kartu su krepšinio treneriu,  svečiavosi ledo ritulininkas Martynas Miliūnas. Sportines veiklas vainikavo pažintis su biatlonininkais, su olimpiečiu Tomu Kaukėnu. Savo taiklumą mokiniai galėjo išbandyti praktiškai. Visi mokiniai gavo Lietuvos biatlono federacijos patvirtintus dalyvio sertifikatus, kurie liudija, kad stovyklautojai susipažino su biatlono sporto šaka bei išmoko šaudyti lazeriniu šautuvu.

Kiekvieną dieną mokiniai pildė savo dienos refleksiją, kuria analizavo praėjusios dienos įvykius, apmąstė, kaip jaučiasi, už ką gali sau padėkoti ir kas jiems labiausiai patiko.

Pasibaigus stovyklai visi mokiniai gavo stovyklos baigimo pažymėjimus.

Pagal mokyklos pateiktą paraišką stovyklą dalinai finansuoja savivaldybė. Dėkojame Vilniaus miesto savivaldybei, kuri skyrė 3960 eurų stovyklos organizavimui. Stovyklą su nuolaida lanko vaikai turintieji įgimtų ir įgytų specialiųjų ugdymosi poreikių, esantys jautresnėje socialinėje aplinkoje, daugiavaikių šeimų vaikai. Nuoširdžiai dėkojame visiems kurie padėjo organizuoti veiklas: mokinių mamai R. Černiauskienei, karatė treneriui Liudui, krepšininkui Gintautui, robotikos edukatoriui Lukui, šachmatų treneriui Pijui, „Sportuok sveikai“ vadovui Tomui, rankdarbių ir drabužių studijos vadovei Dalei, LEGO užsiėmimų vadovei Simonai, „Vilnius sveikiau“ atstovėms.