2b klasės mokiniai dalyvavo nuotykių ir stebuklų kupinoje kelionėje po paslaptingą Teatro pasaulį. Vilniaus mažojo teatro aktorė Ilona Kvietkutė sukūrė unikalią teatralizuotos ekskursijos programą, kuri leido ekskursijos dalyviams praverti duris į ypatingą Vilniaus mažojo teatro pastato erdvę. Vaikai buvo pakviesti ten, kur įprastai žiūrovams pakliūti netenka – į užkulisius, repeticijų salę, grimerinę, kostiumų sandėlį, meno technikų cechą.

Vaikai sužinojo kaip kuriami drabužiai, kur siuvami batai, ką turi gebėti aktorius. Jie džiaugėsi galimybe pamatyti ir išbandyti įvairius rekvizitus. Grimerinėje stebėjo, kaip perukai padeda pavirsti spektaklių herojais.
Scenoje aktorė vaikus džiugino gebėjimais akimirksniu sukurti dešimtis personažų: ragana, vienuole, madam iš Paryžiaus, senute … Vaikai sužinojo kaip šviesos ir garso efektų pagalba sukuriamos skirtingiausios nuotaikos, kaip gimsta scenoje siaučiančios stichijos – audra, rūkas, žaibas ir kaip vienu akimirksniu scenoje galima persikelti iš miesto į gamtą.


Susipažinę su teatro pasauliu, vaikai grįžo turėdami didžiulį norą - toje scenoje pamatyti vaikišką spektaklį! Spektaklis „Mama katinas“ bus puikiausia dovana jiems!