Birželio 12-23 d. mokykloje veikia dieninė bendro profilio vaikų poilsio stovykla „Šviesiukų vasara 2023 m.“.

Organizuodami vaikų vasaros stovyklą siekiame, kad vaikai kuo daugiau būtų gryname ore, keliaudami pažintų gimtąjį kraštą, suvoktų pasaulį visais savo pojūčiais, turiningai ir linksmai praleistų laiką.

Pirmoji stovyklos savaitė buvo kupina įvairių renginių. Dalinamės savo patirtomis akimirkomis iš skirtingų veiklų. O įspūdžių buvo tikrai daug!

Pirmą dieną atvykę į stovyklą mokiniai buvo paskirstyti į dvi grupes, kurios susikūrė originalius komandų pavadinimus - „Bebrai“ su šūkiu – „Mes greičiausi, mes geriausi, mes stipriausi BEBRAI“ ir „Žaibai“, kurių šūkis – „Mes žaibai, mes žaibai ir žaibuojame dažnai, esam stiprūs ir sveiki, kliūtis įveikiam kely!“ Taip entuziastingai nusiteikę „Bebrai“ ir „Žaibai“ pradėjo stovyklą ją pasveikindami menine veikla mokyklos kiemelyje. Vėliau išbandė disciplinos, ištvermės ir jėgos pareikalavusią karatė sporto šaką, o po pietų protus ir pirštus miklino Bricks4kidz edukaciniame užsiėmime su Lego kaladėlėmis ir sukonstravome varikliu varomą erdvėlaivį.

Antrą stovyklos dieną abejingų nepaliko ekskursija į Dubingių žirgyną. Smagu buvo aplankyti mini zoologijos sodą, kuriame auginami elniai, danieliai, gražuolės alpakos, poniai ir mini arkliukai, ganosi mini ožkytės ir avys. Stovyklautojai susipažino su kupranugariuku Fokusu, mini kengūrytėmis, triušiais ir vištomis bei daug kitų gyvūnų vienoje vietoje. Mokiniai Iš arti pamatė, kaip pastatyta šiuolaikiška arklidė, taip pat turėjo galimybę vienoje vietoje pamatyti retas pasaulyje žirgų veisles: šyrų veislės žirgus, amerikietiškus paintų veislės žirgus, kuriais jodinėjo indėnai ir kaubojai, gražuolius karališkuosius olandiškus fryzus ir daugelį kitų. Ekskursijos metu mūsų laukė įdomi mokomoji - pažintinė ekskursija į tikrą stručių fermą. Pamatėme įspūdingo dydžio stručių kiaušinius, turėjome retą galimybę pažiūrėti, kokio storio stručio kiaušinio lukštas ir galėjome stručių kiaušinius sulyginti su putpelės ir vištos kiaušiniais. Užkandę gardžių kibinų mokiniai grįžo labai pavargę, bet kupini įspūdžių!

Šiemet stovyklautojai Bernardinų sode vėl tyrinėjo gamtą, dalyvavo edukacijoje „Svarbūs net ir patys mažiausi“ ir turėjo galimybę „įsikūnyti“ į vabzdžių detektyvus. Vėliau vyko į Lietuvos nacionalinį muziejų, kuriame pasigamino įvairiausiais gyvų gėlių raštais puoštus knygų skirtukus. Bus smagus priminimas nepamiršti ir per vasarą skaityti knygas.

Menines kompetencijas vaikai ugdė tapydami ant vandens, o eksperimentinės veiklos metu bandė išsiaiškinti, ar vanduo gali tapti klijais, bei kokių ypatingų galių turi cukraus gabalėlis, druska ir medus.

Stovykloje svečiavosi Vaikų linijos savanorės, kurios skatino vaikus kalbėtis apie jausmus ir nebijoti kreiptis pagalbos.

Įsibėgėjus stovyklai sportavome kartu su futbolo ir krepšinio treneriais, o penktadienį sportines veiklas vainikavo pažintis su biatlonininkais, su olimpiečiu Tomu Kaukėnu. Savo taiklumą mokiniai galėjo išbandyti praktiškai. Visi mokiniai gavo Lietuvos biatlono federacijos patvirtintus dalyvio sertifikatus, kurie liudija, kad stovyklautojai susipažino su biatlono sporto šaka bei išmoko šaudyti lazeriniu šautuvu.

Kiekvieną dieną mokiniai pildo savo dienos refleksiją, kuria analizuoja praėjusios dienos įvykius, apmąsto, kaip jaučiasi, už ką gali sau padėkoti ir kas jiems labiausiai patiko.

Pagal mokyklos pateiktą paraišką stovyklą dalinai finansuoja savivaldybė. Dėkojame Vilniaus miesto savivaldybei, kuri skyrė 3800 eurų stovyklos organizavimui. Stovyklą su nuolaida lanko vaikai turintieji įgimtų ir įgytų specialiųjų ugdymosi poreikių, esantys jautresnėje socialinėje aplinkoje, daugiavaikių šeimų vaikai.